Východ USA 2017

Východ USA 2017

Po 2 letech jsem se s bandou skvělých lidí vrátil do mého úplně nejoblíbenějšího města světa. New York je nejlepší místo na světe. To město miluju a kdybych si mohl vybrat tak tam bydlím. To místo má strašnou energii a je zde spousty zajímavých míst, které můžete navštívit jen za použití metra.

New York je nejen město, ale také stát na východním pobřeží USA. Zejména díky městu New York je považován za kulturní a finanční centrum země. Stát New York je jedním ze 13 zakládajících členů Unie, od prvopočátků to také bylo místo, kterého se poprvé dotýkaly boty nových imigrantů.

Byl jsem s Martinem v USA už podruhé a na 2019 je naplánovaná Florida. Za rozumné peníze, super organizace a úžasných 14 dní plných zážitků.
Filip zavadilPodnikatel

První zastávkou byl maják v legendární milionářské čtvrti Rowayton. Takové malé okénko jak si žijí středně bohatí Američané. Protože mám jen středoškolské vzdělání, tak jsem si říkal, že bych mohl zkusit některou z místních vysokých škol. Z nepochopitelného důvodu to nevyšlo. Ještě klasické americké tankování, které se rovná vysoké škole, a hurá do Kanady! Teda s rychlým pit-stopem v městečku Woodstock, po kterém je pojmenovaný legendární festival.

Niagárské vodopády jsou nádherné. Obrovská masa vody, která padá do hloubky 51m. Z pouhých 25 dolarů jsme si koupili vyjížďku lodí přímo pod vodopády a bylo to neskutečný! Ty pláštěnky po chvilce neměli moc význam, ale zážitek nám znemožnil vnímat to, že jsme mokrý na kost.

Večer jsme se byli ještě kouknout i na noční vodopády. Ubytování bylo dražší, protože jsem potřeboval rychlý internet a taky jsme si chtěli dopřát trochu pohodlí. Ráno nezbývalo nic jiného než vyrazit k mému oblíbenému filmovému místu!

Vykoupení z věznice Showshank. Asi nejlepší film co byl kdy natočen se točil tady. Dnes už bývalé věznici v Ohaju. Ten film zbožňuji a posadit se v kanceláři ředitele Nortona, vidět jeho sejf nebo posadit se na židli v Brooksově pokoji (který je mimochodem taky ve věznici ne někde mimo) bylo naprosto waw!

Po věznici jsme se vydali na hledání Amišů. Nejdřív se nám to nedařilo, ale po tom co jsme to vzdali a šli se najíst do Burgr Kingu, tak se tam najednou Amiška objevila u pokladny. To nás hodně překvapilo, protože oni žijí jinak. Asi o 5 mil. Dále když holky hledali víno, tak jsme zaparkovali vedle 3 povozů s koňmi a najednou Amišové byli doslova všude kolem nás. Jako zajímavý pocit vidět takové lidi.

Celá naše cesta se točí kolem 11. září a tak jsme nemohli minout památník letu 93. Je zde vybudované úžasné malé muzeum k poctě hrdinům, kteří bojovali za svoje životy, ale i životy lidí ve Washingtonu, kam mělo letadlo namířeno.

Těsně před Washingtonem je úžasné muzeum letectví a kosmonautiky, kde je vystaven raketoplán Discovery. Touto fotkou mám raketoplány kompletní a Filipovi zbývá Atlantis který je na Floridě.

V DC jsme chytli super ubytování, s rychlím internetem a po zaslouženém spánku jsme vyrazili do města. Původní plán byl, že si půjčíme kola. To se ale rázem změnilo, když jsem objevil, že v DC funguje taky služba Bird. Okamžitě jsem přesedlal na koloběžku a prozkoumávání Washingtonu získalo hned jiný rozměr. Při prozkoumávání památek jsme si všimli strejdy Trumpa. Pak když jel okolo tak nám i zamával. U Bílého domu je to rok od roku přísnější, až už musíte být až na druhém konci silnice. No co i tak je to hezký baráček…

Protože jsme měli již vše prozkoumané, tak Filip na druhý den objednal Teslu Model 3.

Ve Philadelphii jsou jen Rockyho schody, které nezaberou tolik času.

Noční let byl úžasný, bylo super počasí a boží viditelnost. Tolik světýlek na jednom místě dojme každého. Bohužel telefony toho v noci tolik nezachytí, takže nám to zůstalo jen ve vzpomínkách.

Předposlední den byl naplánovaný park Six Flags, jenže od rána pršelo, takže jsme asi do 3 s holkama nakupovali. Zjistil jsem jaké je Viktorky tajemství a kolik tím udělám radosti. Pecka! Pak se vyrazilo do parku, tam díky failu s FlashPassy jsme zaplatili nekřesťanské peníze, ale byli jsme uvnitř. Hrdinsky jsme vyrazili na 139m vysokou Kingd-ku, říkal jsem si, že jestli můj žaludek vydrží tohle tak všechno. Epický zážitek! 0-205 za 3,5s! Tolik strachu ve 3s jsem ještě necítil. Pak se zabloudilo na volný pád. Pád cca ze 130m je šílenej! Od Jarka Rubeše vím, že nejlepší je El-Toro. Dřevěná horská dráha, která je fakt šílená a relativně dlouhá. Při průjezdu máte tendenci se schovávat před pilíři nad vámi. Green Lantern byl pro mě asi nejvíc v pohodě. Sice u toho stojíte, ale krásně vidíte kam jedete a já jsem si to moc užil. Poslední co jsme zkusili byl Batman. Tam jste zavěšeny seshora a nohy vysí dolů. Tahle dráha vyhlásila stop ostatním. Bylo to hrozný, přes konstrukci nevidíte, kam jedete a navíc jak jsme šli hned 1. na řadu tak tohle byla 5 atrakce asi ve 30min. což jsem už nedal. Vystoupil jsem bílej jak stěna a řekl jsem, že víc nedám. Navíc se počasí zhoršilo, takže jsme to hrdinsky vzdali.

Zajímavý bonus toho dne bylo noční jídlo ve White Casel. Který zná asi každý z legendárního filmu Zahulíme, uvidíme! Ty Burgry jsou mega hnusný, ale byl jsem tu!

Write Feedback