Západ USA 2018

Západ USA 2018

Rok se s rokem sešel a jako minulý rok jsme i tento vyrazili za velkou. Ameriku miluju tak jsem se moc těšil. Prolítli jsme formality na letišti a brzo jsme byli ve vzduchu. Já jsem letos odmítl letět v eko tak jsem si připlatil, ostatní hrdicky tvrdili, že to zvládnou. Co vám budu povídat, užíval jsem si to. Super jídlo, pití a 2 letušky asi na 8 lidí. Jo, takto se má cestovat! Poprvé jsem letěl s polákama a bylo to celkem ok. Logicky jsme letěli přes Waršawu. První let trval chvilku, ale z Waršawy nás čekal let co trvá 13hod.. Filip i Míša letěli poprvé, takže měli křest ohněm. První pohled na LA byl úžasný. Ani z letadla nebylo vidět, kde končí zastavěná oblast. Imigrační bylo klasické peklo, ale po 2 hodinách jsme vkročili na Americkou půdu. První cesta vedla do autopůjčovny, pro simkartu a spát.

Jat-lag většina lidí nesnáší, ale my jsme se rozhodli využít toho a vyrazit brzo ráno. Zavadilovi díky mě objevili Starbuks a přes povinné kafe jsme vyrazili na chodník slávy. Bylo to super, krom pár bezďáků jsme měli hvězdy sami pro sebe. Po asi 1000 fotek jsme vyrazili na túru na nápis Hollywood. Výhled na LA je naprosto epický. Zbytek dne byl v rytmu filmových míst. Zavzpomínali jsme na Návrat do budoucnosti, MASH nebo Terminátora. Závěr dne patřil západu slunce na St. Monice.

S Martinem jsem procestovala západ USA. Mám hrozně ráda národní parky a jsem moc ráda, že jsem mohla vidět Sequoia National Park a Yosemite National Park.
jana Voltrová

3 den, nám začal deštěm a návštěvy Grifitovi observatoře. Já jako hráč Mafie jsem vždy toužil po tom se sem podívat. Bohužel nás vyhnal déšť, ale aspoň jsem mohl ostatním ukázat, jak vypadá pravá americká snídaně v iHop. Pak se vyrazilo do muzea, kde Filip poprvé viděl raketoplán. Další kroky vedli na Gueen Mary což je segra Titanicu. Viděli jsme i expozici Titanicu včetně originálních věcí a lodního šroubu

4 den patřil studiím Warner Bros. Bohužel se tam nemůže točit, takže mám jen špionážní fotky. Já jako filmový a seriálový fanda jsem byl v sedmém nebi. Kulisy New Yorku, kde se natáčeli snad všechny filmy od Masky, přes Batmana až po videoklip Michaela Jacksona. Uvidíte Stars Hollou z Gillmorek, radnici z Návratu do Budoucnosti, rekvizit z Metrixu, Skafandr Sandry Bullock z Gravitace, Centrál park kde Pheobe běhála, schody kde Ross chtěl Reachel pozvat na ples, rekvizity Haryho Pottera nebo kostýmy z Wonder Woman. Každopádně to nejvíc je kavárna z Přátel, kde si můžete sednout a udělat si fotku. Pro mě osobně to byl splněný sen! March moc nekupuju, ale tam jsem nechal cca 3tis., ale mám vzpomínku do konce života včetně fotky z Přátel v rámečku. Pak jsme se vydali na nákupy do Beverly hills. Prošli jsme si legendární Rodeo Dr. A zavzpomínali na Pretty Woman.

Poslední celý den v USA jsme si vyčlenili pro návštěvu Universal Studios. Lístky stojí nesmysl, parkování ještě víc, ale za ty prachy to stojí. Protože jsem chtěl vidět za ty prachy co nejvíce, naplánoval jsem představení tak aby nám navazovali a abychom jich stihli co nejvíc. 1. byla exkurze po studiích. Klasika: kulisy, Psycho, Čelisti, filmová auta, King Kong, válka světů nebo rychle a zběsile. Pak nás čekala ukázka zvláštních efektů – to bylo ok. Naprosto úžasný byl vodní svět. Určitě ho nepropásněte! Další naše kroky nás zavedli do Prasinek a království Harryho Pottera. Je tu k vidění opravdu všechno, Bradavický express, lítající auto nebo obří Bradavický hrad. A právě v hradu se skrývá ta hlavní atrakce. My jsme o tom vůbec nevěděli, ale uvnitř se skrývá úžasná horská dráha plná strašidel a efektů. Je to to nejvíc co vám Universal může nabídnout. Ještě před obědem jsme se šli bát do Walking death. Kde to opravdu je strašidelné! Obzvlášť pro holky to byl zážitek. Vynikající burgr na nás čekal u Crastyho. Stihli jsme ještě Mumii a Transformers, ale nebylo nic moc. Na Jurský park jsme šli úmyslně jako poslední, protože tam zmoknete. A závěrečný sešup je fakt mazec! Poslední zastávka byla u Pinks, což jsou ty nejlepší hot-dogy v Americe.

S LA jsme se rozloučili v iHop monstrózní snídaní a pak nezbylo nic jiného než vyrazit na letiště. Poslední fotka před letištěm a po 17ti hodinách jsem byl doma.

Write Feedback